شنبه 29 تير 1398   12:15:04
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

نشست اقتصاد مقاومتی با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری

عصر دیروز با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری موافقت‌نامه‌ای با هدف رفع محرومیت از منطقه زیلایی مابین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و معاون ریاست جمهوری منعقد شد.

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

هزار و ۳۰ روستای کهگیلویه و بویراحمد فاقد گاز/ اختصاص ۲ میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال روستایی

مدیرکل دفتر امور روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۹۶ طرح با مبلغ بیش از ۲ میلیارد ریال تسهیلات جهت پرداخت به بانک‌های عامل استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.
سید خدادوست موسوی در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: ۳۱۵ هزار و ۴۸۶ نفر جمعیت استان، معادل ۴۴.۳ درصد روستانشین هستند، که در ۲ هزار و ۲۳۲ روستا سکونت دارند.
موسوی با بیان اینکه ۹۰ روستای استان فاقد برق می باشد، افزود: ۱۶۴ روستای استان فاقد تاسیسات آبرسانی است، و همچنین هزار و ۳۰ روستای فاقد گاز هستند.
وی تصریح کرد: روستای نسه کوه زیلایی و سرتنگ لیراب دیشموک فاقد راه روستایی هستند.
وی اظهار داشت: سال گذشته ۹۹ طرح با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۶۸ هزار میلیون ریال تسهیلات و اشتغال‌زایی هزار و ۱۰۹ نفر جهت پرداخت به بانک سینا استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد، و همچنین ۱۲ طرح با مبلغ ۱۶۶ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال تسهیلات به بانک پارسیان استان معرفی شد.
وی با اشاره به طرح های مصوب در کمیته فنی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: سال گذشته تعداد ۱۸۵ طرح با اعتبار ۶۲۴ میلیون و ۱۱۹ هزار ریال تسهیلات برای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستای و عشایری از محل صندوق توسعه ملی به ۸ شهرستان کهگیلویه و بویراحمد مصوب شد.
شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد در حاشیه این آئین اظهار کرد: بر اساس این موافقت‌نامه‌ی ده پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۳ میلیارد تومان در منطقه زیلایی اجرا خواهد شد.
کناری تصریح کرد: این پروژه‌ها زیربنایی و عمرانی خواهد بود که با عنایت معاون محترم توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری پروژه‌ها اجرا خواهند شد.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه حدود ۵۰ درصد از اعتبار مورد نیاز طرح‌های زیربنایی و عمرانی در این دهستان بر عهده معاونت توسعه روستایی رئیس جمهور خواهد بود.
فرماندار بویراحمد گفت: از ۵۰ درصد باقی مانده نیز ۲۵ درصد بر عهده استانداری کهگیلویه و بویراحمد و ۲۵درصد نیز بر عهده دستگاه مجری طرح و وزارتخانه مربوطه خواهد بود.

علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز با تقدیر از معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری گفت: ۱۰ طرح عمرانی و زیربنایی مصوب در این منطقه محروم در حوزه های گوناگون آموزش، راه، آب، مخابرات، بهداشت و درمان و خدمات رفاهی است.
دهستان زیلایی از توابع شهرستان بویراحمد با هشت روستا و جمعیتی افزون بر ۱۲ هزار نفر در ۱۲۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

عكس هاي مرتبط :

آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما